تبلیغات
یک قطره ایثار

 
هر شهروند تربتی یک مروج افتخاری فرهنگ اهدای خون
target="_blank" >
                        

یک دوره کلاس آموزشی نظام مراقبت از خون (هموویژیلانس) در بیمارستان حضرت زهرا (س) شهرستان رشتخوار برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی پایگاه انتقال خون تربت حیدریه ، یک دوره کلاس آموزشی آشنایی با نظام مراقبت از خون جهت کادر هسته آموزش بیمارستان حضرت زهرا(س) شهرستان رشتخوار ، به منظور راه اندازی بانک خون این بیمارستان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر کلاتی ،رئیس شبکه بهداشت و درمان رشتخوار، بانک خون را به عنوان یکی از ارکان اساسی جهت استقرار سایر بخش های یک سیستم درمانی برشمرد و تاکید نمود که  همه ی کادر درمانی بیمارستان بحث انتقال خون، تزریق خون و عوارض ناشی از آن را جدی بگیرند.

سپس علاقمند،رئیس پایگاه انتقال خون تربت حیدریه ، مقدمه ای در مورد انتقال خون و ارتباط آن با بانک خون بیمارستان ارائه نمود و ضمن تعریف جامعی از مبحث هموویزیلانس به تشریح انواع فراورده های خونی ، شرایط تولید و ذخیره سازی و حمل و نقل خون و فراورده های آن پرداخت.

علاقمند در پایان از همه ی مسئولین بهداشت و درمان شهرستان خواست تا با رعایت دقیق کلیه ی استاندارد های لازم در بانک خون ، زمینه ارائه خدمات بهینه به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی را فراهم نمایند.

 
طبقه بندی: فرهنگ سلامت،  سایر اخبار، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 بهمن 1396 توسط روابط عمومی پایگاه انتقال خون تربت حیدریه
تمامی حقوق این سایت برای پایگاه انتقال خون تربت حیدریه محفوظ است | طراحی : انجمن دانشجویان فناوری اطلاعات دانشگاه پیام نور تربت حیدریه

  • ریه | وبلاگ شخصی | بن تن